Öğünleriniz için çözümler.

IF (Aralıklı Oruç) Beslenme Programı

 • Intermittent Fasting, yani Türkçe adıyla aralıklı oruç son dönemlerde en sık duyduğumuz beslenme modellerinden biridir. Bazı çalışmalarda aralıklı orucun kilo kaybı, insülin duyarlılığı, kan şekeri, kan basıncı üzerinde olumlu etkileri olduğu gözlenmiştir. Ayrıca IF diyetinde açlık zamanlarında büyüme hormonu seviyesi artmaktadır ve yağ yakımının hızlandığı çalışmalarda gösterilmiştir. Bununla birlikte beden uzun süre açlık yaşadığında hücreler aç bırakıldığı için otofaji ile işe yaramayan hücreler yok olmaktadır, yani hücreler yenilenmektedir. Aralıklı oruç birçok çeşide sahiptir (16:8, 18:6, 20:4, 5:2). Açlık süresinin değişmesine göre uygulanan yöntemler değişmektedir.

  Bizler Fresca Mutfak ekibi olarak 16:8 uygulamasını sizlere sunuyoruz. Yani bu programda 16 saatlik açlık, 8 saatlik yemek yeme süresi(tokluk) bulunmaktadır. Öğün saatleri ve içerikleri aşağıda detaylı olarak anlatılmıştır.

  Kahvaltı: 10:00 – 11:00

  Ara Öğün: 13:00 – 15:00

  Akşam: 17:00 – 18:00

  • Bu beslenme paketi 2 ana öğün (kahvaltı + akşam) ve 1 ara öğün şeklinde planlanmıştır. Menü içeriğimiz haftalık olarak değişmektedir.
  • Sadece belirtilen sürelerde tüketmeye özen gösteriniz. Fakat kahvaltıyı daha geç tüketmek istiyorum diyorsanız saatlerde maksimum 2 saatlik erteleme yapmanızı tavsiye ederiz.
  • Akşam öğünü tüketildikten sonra serbest içecekler; şekersiz olmak üzere çay, kahve, maden suyu ve bitki çaylarıdır.
Sohbet Başlat
Whatsap Sipariş Hattı
Merhaba, Whatsapp sipariş hattına hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabilirim?